هفت رفتار بدی که باعث مشکلات مالی میشود

27 ژوئن 2017 بدون دیدگاه
این یک تصویر است

با کارنیل همراه باشید تا با  هفت رفتار بدی که باعث مشکل مالی میشود آشنا شوید

 

این یک تصویر است

 در این مقاله لیستی از ۷ رفتار بد که مشکلات مالی را به زندگی شما دعوت میکند ارائه میکنیم:

 

۱-خرید چیزهایی که به شما احساس خوبی میدهد:

 

ایا خرید حکم داروی ارام بخش را برای شما دارد؟ ایا بیرون رفتن و خرید انبوهی از اجناس یک پاساژ به شما حس بهتری میدهد؟ اگر جواب مثبت است , مشاوره واقعا به شما کمک میکند شاید مشکل احساسی بزرگتری داشته باشید که با خرید آن را جبران میکنید.

 

این یک تصویر است

۲-همیشه بهترین و جدیدترین چیزها را میخواهید:

 

ایا همیشه به دنبال عالیترین و جدید ترین وسایل هستید؟ ایا فکر میکنید باید با اخرین ترندهای مد و فشن هماهنگ باشید؟ ایا تصور میکنید که چیزهایی که الان دارید به اندازه کافی خوب نیستند؟ اگر جواب مثبت است پس شما اعتیاد خرید دارید و لازم است خود-کنترلی بیشتری در زندگی شخصیتان داشته باشید.

 

این یک تصویر است

 

۳-هزینه ها را سرمایه گذاری فرض میکنید:

 

اگر خود را با این تصور که خرید مبلمان, اتومبیل, قایق , یا وسایل دیگر “سرمایه گذاری” هستند توجیه میکنند پس احتمالا یک مشکل جدی رفتاری دارید چون این نوعی خود فریبی است. برای بعضی ها شاید این تفکر, نتیجه اموزش اشتباه باشد البته اکثر ما میدانیم که مبلمان سرمایه گذاری نیست! هر کسی میداند آنها بعد از دو سال استفاده, تقریبا همه ارزش خود را از دست خواهد داد.

 

این یک تصویر است

۴-بودجه بندی نمیکنید:

 

اگر شما همسرتان را پشت میز می نشانید و از او میخواهید بودجه ها را برنامه ریزی کند پس احتمالا میخواهید از واقعیت فرار کنید. چون میدانید که اگر خودتان بنشینید و بودجه را برنامه ریزی کنید متوجه هزینه هایی که هدر داده اید خواهید شد و این شما را مجبور میکند جریان هزینه ها را به سمتی هدایت کنید که دلتان نمی خواهد.

 

این یک تصویر است

۵-خریدهایتان را از همسرتان پنهان میکنید:

 

اگر شما پنهانی بیرون میروید و خریدهایی میکنید که همسرتان از آن بیخبر است , این یعنی احتمالا شما نباید انها را خریداری میکردید. این مسئله میتواند باعث مشکلات بیشتر و بزرگتری شود مثل عدم اعتماد بین شما و همسرتان. اگر همسر شما در مورد مسائل مالی با شما رو راست نیست مشاوره ازدواج میتواند به شما کمک کتد.

 

این یک تصویر است

۶-استفاده از کارتهای اعتباری برای شما عادی شده است:

 

اگر کشیدن کارت اعتباری به ماهیت طبیعی شما تبدیل شده , شانس بیشتری برای عدم پرداخت آن همه بدهی در پایان ماه وجود خواهد داشت و هزینه بهره هنگفتی را برایتان ایجاد خواهد کرد. اکثر افراد در اغلب مواقع در مورد استفاده از کارت اعتباری مسئولیت پذیر نیستند و با استفاده افراطی از آن, به طور جدی به زندگی مالی خود صدمه میزنند.

 

این یک تصویر است

۷-در مورد افراد صرفه جو جوک میسازید:

 

خیلی ساده است که به مردم لقب “چیپ” را نسبت بدهیم. اما این مردم چیپ, شاید برای چیزی بهتر و بزرگتر صرفه جویی میکنند و رفتن به رستورانهای گران قیمت الان جزو برنامه بودجه انها نیست. قطعا افرادی در این جهان هستند که بیش از حد صرفه جو هستند و باید کمی دست و دلباز تر رفتار کنند اما شما مراقب باشید مردم را به خاطر صرفه جویی مسخره نکنید. شما باید از انها درس بگیرید!

 

آیا این مقاله براتون مفید بود؟ لطفا نظراتتون رو با ما در میون بگذارید.

 

 

 

در حال بارگذاری ...
00:00/00:00
ارسال این مطلب به تلگرام

telegram