راهکارهایی ساده برای برگرداندن انرژی و اشتیاق در مسیر رسیدن به اهداف

13 ژانویه 2020 ۲ دیدگاه

 

✅ با کمک این چند راهکار ساده میتونید زمانی که بی انگیزه و خسته هستید، حالتون رو مجددا خوب کنید و با اشتیاق و انگیزه عالی تو مسیر موفقیت گام بردارید:

۱) خیلی سریع عاملی که باعث شده حال خوبتون رو از دست بدید رو شناسایی کنید و بنویسید. به هیچ وجه اجازه ندید اون عامل بازم ادامه داشته باشه. این عامل ممکنه ارتباط با یک فرد خاص، استفاده بیش از حد از یک اپلیکیشن یا تلفن همراه، گوش دادن به آهنگهای غمگین و منفی، تماشای فیلمهای مخرب، تماشای زیاد تلویزیون و یا هر عامل دیگه ای باشه که برای هر کسی متفاوته. شما باید مقابلش بایستید و اجازه ندید زندگیتون رو به تباهی بکشه! تو این مورد بشدت جدی و سخت گیر باشید.

۲) اهدافتون رو بصورت شفاف و بدون ترس بنویسید. این اهداف میتونه تو زمینه های مختلف زندگی (تحصیلی، شغلی، روابط، سلامتی و…) باشه. اهداف، سوخت شما هستند. با یادآوری و نوشتن اهدافتون، خودتون رو دوباره شارژ کنید. یه نکته خیلی مهم که تو نوشتن اهداف باید رعایت کنید اینه که اهدافتون ضرب الاجل داشته باشن و میزانشون (چیزی که میخواید) مشخص باشه در غیر این صورت هییییچ ارزشی ندارن و فقط یه خیال پردازیٍ به درد نخورن. برای مثال  من ۵ ماه دیگه x میلیون پول دارم. من تا سه ماه دیگه، تعداد y تا کتاب میخونم و ….

۳)  مرتب کردن اتاق و یا محل کارتون. انجام اینکار به ظاهر ساده، تأثیر باورنکردنی ای در بهبود شرایط میذاره. انجام یک کار مثبتٍ کوچیک حال شما رو خوب میکنه و احساس مفید بودن بهتون دست میده و در نهایت کارهای مثبت دیگه در پی اون انجام میشه. توصیه میکنم یک یا چند گلدون (بسته به علاقتون) رو میزتون بذارید و با دیدنش زنده بودن و رشد رو هر لحظه احساس کنید. در مورد من اینطوره شمام امتحان کنید.

۴) مطالعه کتاب های مربوط به موفقیت و رشد فردی رو بطور منظم (حتی میتونه روزی ۲۰ دقیقه باشه) تو برنامتون بیارید. تأثیرش شگفت زدتون میکنه.

۵) آهنگ های انرژی بخش و شاد گوش بدید و به رویاهاتون فک کنید و تجسمشون کنید. اگه اهل تماشای #فیلم هستید سعی کنید فیلم های الهام بخش و تاثیرگذار که باعث رشد شما میشه رو ببینید نه هر فیلمی که به دستتون میرسه.

۶) شکرگزار داشته هاتون باشید و اونا رو هرروز بنویسید. منم روز اولی که این پیشنهاد رو خوندم، مثل خیلی از شما کاملاً مقابلش جبهه گرفتم و فک میکردم کار بیهوده ایه. بعد از گذشت یکسال که اینکار رو انجام میدم، باید بگم که انجام اینکار یکی از تأثیرگذارترین کارهای زندگیم بود. با یادآوری چیزایی که تو زندگیتون براتون ارزشمندن، هرروز ثروتمند بودن خودتون رو به جهان مخابره میکنید و روز به روز ثروتمندتر میشید. با ایجاد این عادت در زندگیتون، همیشه دنبال اتفاقا و توانایی هایی هستید که بخاطرش شکرگزار باشید و همین باعث میشه به داشته هایی توجه کنید که هیچوقت متوجه حضورشون تو زندگیتون نبودید.

 علاوه بر این راهکارها، موارد دیگه ای هم وجود داره که خیلی از افراد موفق پیشنهاد میدن. اگه شمام تجربه ای دارید با ما درمیون بذارید.❤

۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶
ارسال این مطلب به تلگرام

telegram

  • bmorymo25@gmail.com

    با عرض وقت بخیر و آروزی نابترین ها برای تمامی اعضای درخشان و فعال سایت کارنیل این مجموعه فرهنگی هنری که به ذات عینه می توان گفت یک حرکت سرشار از پتانسیل ها را شکل بخشیده

    تبریک بر اراده استوارتان

  • zahrariyahi030@gmail.com

    خیلی خوب بود ???