ده راه برای اینکه حس بهتری نسبت به خودتون داشته باشید

3 آوریل 2017 بدون دیدگاه

مترجم و نویسنده مقالات آموزشی کارنیل

هر روز فرصت تازه ای برای شماست تا بتوانید همه چیز را بهتر کنید

بعضی روزا بهتر از روزای دیگه هستند. توی روزایی که همه چیز عالی نیست، ما معمولا بیش از حد به خودمون سخت می‌گیریم. اینم چند تا راهکار برای اجتناب از این کار:

  • ادامه بدید

اجازه ندید تغییرات زندگی شما رو از مسیر خارج کنه، فقط به یاد داشته باشید که این شرایط موقتیه. مسیرتون رو ادامه بدید و انرژیتون رو در جهت و مسیر مثبت صرف کنید.

  • به خودتون اطمینان داشته باشید

بدون قید و شرط خودتون رو باور داشته باشید که این کار باعث میشه با تجربیات‌تون رشد و پیشرفت کنید. من باور دارم که معمولا پاسخ سوال‌ها درون خود آدمها پنهانه و این شمایید که باید عاقل باشید و یه سری به خودتون بزنید و ببینید که باید چه کنید. یه کم به خودتون زمان بدید و صبر داشته باشید.

  • با زندگی دوست باشید

یادتون باشه که دنیا به وجود نیومده تا شما رو زمین بزنه و مجازات‌تون کنه. این خودتون هستید که این کار رو می‌کنید. باید یاد بگیرید که روی فرصت‌ها و موقعیت‌های دیگه یا به جهتی دیگه تمرکز کنید تا محدوده‌ی دیدتون یکم وسیع بشه.

  • مراقب افکارتون باشید

فکرای شما هیچ وقت۱۰۰% مثبت نمیشن. ولی باید یاد بگیرید که از فکرای منفی رد بشید و ذهنتون رو برای ایده‌هایی که کمکتون می‌کنه به سمت مثبت‌ها برید، باز بگذارید. پس شروع کنید به شناختن افکار منفی و با کمک ذهنتون اونها رو سرکوب کنید.

  • قدرت درونی‌تون رو بیدار کنید

یاد بگیرید که به قدرت درونی‌تون دسترسی پیدا کنید و اونو برای رسیدن به حد اعلا جهت بدید. ایمان داشته باشید که قدرت و ذکاوت شما میتونه کمکتون کنه تا از پس هر چیزی بربیایید. یادتون باشه که شما از پس موقعیت‌های بدتر از این هم براومدید.

  • یاد بگیرید خودتونو دوست داشته باشید

شما مجبور نیستید همینی که امروز هستید باشید و زندگی شما یه نمایشنامه‌ی از پیش نوشته شده نیست. اینکه بتونید احساساتون در مورد خودتون رو عوض کنید به این معنیه که یه طرح و نقشه ساختید، یه کم ابزار آلات برداشتید و دارید خودتون رو به آدمی که دوست دارید بشید، تبدیل می‌کنید. یه کار خوب برای شروع اینه که از انجام کارهایی که اذیت‌تون می‌کنه دست بردارید.

  • زیاده خواهی نکنید

میل و آرزو یه محرک انگیزشی قویه، ولی خواستن بیش از حدِ یه چیز میتونه دردناک و خیلی هزینه بر باشه، پس به چیزای دست نیافتنی و غیر قابل دسترس چشم نداشته باشید. به دنبال امیال و خواسته‌هاتون باشید ولی درستکاری خودتون رو هم حفظ کنید.

  • ناراحت و آزرده نشید

بعضی مواقع بهتره در برابر نظرات انتقادی بقیه خونسرد باشید و این یه کار هوشمندانه ست. آدمها همیشه با هم اختلاف نظر پیدا می‌کنند ولی شما منبع رو پیدا کنید و اگه مسأله از طرف مقابل بود نادیده‌ش بگیرید. یاد بگیرید که به جای واکنش نشون دادن پاسخگو باشید و خشم و عصبانیت‌تون رو به بقیه نشون ندید.

  • به خاطر داشته باشید که یأس و ناامیدی بخشی از زندگی ست

حتی موفق‌ترین افراد هم با ناامیدی دست و پنجه نرم کردند ولی اونها یاد گرفتند که چطور ازش استفاده‌ی مثبت کنند و توی زندگی شون به مرحله ی بعدی و قدم بعدی برن. باید اول این احساس رو قبول کنید و بعد براش اقدامی کنید.

  • با ترس‌هاتون روبرو بشید

مواجه با ترس‌ها و غلبه بر اونها شما رو قوی‌تر می‌کنه ولی یه ذره ترسیدن می‌تونه حال‌تون رو بهتر کنه. این کار باعث میشه ترس‌هاتون رو بشناسید و به اونها اعتراف کنید. بعد از اون می تونید اونها رو سرِ جاشون بنشونید.

نسبت به خودتون حس خوبی داشته باشید، مهم نیست که زندگی چطور پیش میره و چی در انتظار شماست. اینو بدونید که هر روزی که از خواب بیدار میشید برای شما یه فرصته برای اینکه همه چیز رو بهتر کنید. پس اون رو هدر ندید.

 

ارسال این مطلب به تلگرام

telegram
برچسب ها :